Ürün Detayları
Menşe yeri: Çin
Marka adı: Ecolite
Sertifika: UN38.3 MSDS CE
Ödeme ve Kargo Koşulları
Min sipariş miktarı: 10000 adet
Fiyat: Inquiry
Ambalaj bilgileri: Karton Palet Konteyneri
Teslim süresi: 1-2 ay
Ödeme koşulları: L/C,T/T
Yetenek temini: 200000 pcs
Nominal voltaj: |
51.2V |
Nominal Kapasite: |
105 Ah |
Enerji: |
5376Wh |
Muhafaza Koruması: |
IP67 |
Şarj Yöntemi: |
CC-CV |
Boşaltım Sıcaklığı: |
-30 ℃ ila 65 ℃ |
Ağırlık: |
46kg |
Boyut(G×D×Y): |
460x334x247mm |
Nominal voltaj: |
51.2V |
Nominal Kapasite: |
105 Ah |
Enerji: |
5376Wh |
Muhafaza Koruması: |
IP67 |
Şarj Yöntemi: |
CC-CV |
Boşaltım Sıcaklığı: |
-30 ℃ ila 65 ℃ |
Ağırlık: |
46kg |
Boyut(G×D×Y): |
460x334x247mm |
51.2V 105Ah Golf Arabası LiFePO4 Pil 150A Deşarj Dahili Isıtıcı IP67
![]()
LFP48-105, golf arabaları ve düşük hızlı elektrikli araçlar için özel olarak tasarlanmış 51,2V 105Ah lityum demir fosfat aküdür. 5376 watt saat enerji depolar ve 150A sürekli deşarj akımı (120 saniyeye kadar 250A darbe) sağlayarak yokuşlar, hızlanma ve uzun menzil için yeterli güç sağlar. Entegre Pil Yönetim Sistemi, pasif dengeleme ve 0°C'nin altında şarj olduğunda otomatik olarak devreye giren ve soğuk iklimlerde güvenilir çalışmaya olanak tanıyan yerleşik bir ısıtıcı içerir. IP67 sınıfı SPCC çelik muhafaza, toz geçirmez ve su geçirmez olup, dış mekan golf sahası koşulları için idealdir.
Temel Özellikler
Nominal voltaj 51,2V ve 105Ah kapasitedir. Toplam enerji 5376Wh'dir. İç direnç ≤45mΩ'dur. Verimlilik yüzde 98'dir. Kendi kendine deşarj ayda yüzde 5'ten azdır. Pil, 1 paralel diziyle (16S1P) seri halinde 16 hücre kullanır. Boyutlar 460 mm genişlik, 334 mm derinlik ve 247 mm yüksekliktir. Ağırlık 46 kilogramdır. Terminal tipi 200A için FCC1020B derecesine sahiptir. Muhafaza IP67 korumalı SPCC çeliğinden yapılmıştır. İletişim arayüzleri RS485 ve CAN'ı içerir. Bir ekran arayüzü (WY16K4Z 5A) ve hata ayıklama paralel arayüzü (RJ45) de sağlanmaktadır.
| Elektrik Parametreler | |
| Nominal Gerilim | 51.2V |
| derecelendirildi Ckapasite | 105Ah |
| Enerji | 5376Wh |
| Rezistans | ≤45mΩ |
| Verimlilik | ≥0,98 |
| Döngü Ömrü | ≥4000döngü Kalan kapasite >%80 |
| Kendiliğinden Deşarj | Aylık <%5 |
| Maksimum.Seri/Paralel Modüller | 16S/1P |
Deşarj Performansı
Sürekli deşarj akımı 150 amper olup, dik arazide tam yüklü bir golf arabası için yeterlidir. Darbe deşarj akımı 120 saniyeden daha kısa bir sürede 250 ampere ulaşır, ani hızlanma ve yokuş tırmanmayla başa çıkar. BMS deşarj kesme voltajı 40V olup yeniden bağlanma 43,2V'tadır. Önerilen voltaj kesme de 40V'dur. Kısa devre koruması 300 ila 800 mikrosaniyede devreye girer.
| Deşarj Parametreler | |
| Sürekli Deşarj Akımı | 150A |
| Darbe Deşarjı Akım | 250A(<120S) |
| Önerilen Volt.Bağlantıyı Kes | 40V |
| BMS Deşarj Kesme Gerilimi | 40V |
| Gerilimi Yeniden Bağla | 43.2V |
| Kısa Devre Pkoruma | 300-800us |
Şarj Parametreleri
Şarj işlemi, 56,8V ila 58,4V şarj voltajı aralığında CC CV yöntemini kullanır. Tam şarjda önerilen sabit voltaj 53,2V ile 53,6V arasındadır. Optimum çevrim ömrü için önerilen şarj akımı 52,5 amperdir. Daha hızlı şarj için maksimum şarj akımı 105 amperdir. BMS şarj kesme voltajı 58,4V olarak ayarlanmıştır.
| Şarj Parametreler | ||
| Şarj Yöntemi | CC-CV | |
| Şarj Gerilim | 56.8~58.4V | |
| Önerilen Şamandıra Gerilimi | 53,2~53,6V@%100 | |
| RÖnerilen Şarj Akımı | 52,5A | |
| Maksimum Şarj Akımı | 105A | |
| BMS Şarj Kesme Gerilimi | 58.4V | |
Soğuk Havalar İçin Dahili Isıtıcı
Bu pil yıl boyunca golf oynamak için tasarlanmıştır. Akü sıcaklığı 0°C'nin altına düştüğünde ve şarj voltajı uygulandığında, dahili ısıtma sistemi, şarj akımına izin vermeden önce hücreleri otomatik olarak güvenli bir sıcaklığa ısıtır. Bu, -30°C'ye kadar düşük ortam sıcaklıklarında güvenilir şarj sağlar. -30°C'den 65°C'ye kadar deşarj da mümkündür, bu da aküyü kış golfü veya soğuk depolama tesisleri için uygun hale getirir.
Çevrim Ömrü ve Uzun Ömür
Çevrim ömrü, orijinal kapasitenin yüzde 80'inden fazlasını korurken yüzde 100 deşarj derinliğinde 4000 çevrimi aşar (25°C, 0,5C şarj/deşarjda test edilmiştir). Günde bir tam şarj döngüsünü tamamlayan bir golf arabası için bu, 10 yıldan fazla hizmet sağlar. Düşük kendi kendine deşarj ve bakım gerektirmeyen tasarım, kurşun asidin gerektirdiği sulama ve dengeleme masraflarını ortadan kaldırır.
| Sıcaklık Parametreler | |
| Boşaltım Sıcaklığı | -30°C ila 65°C |
| Şarj Sıcaklığı | -30°C ila 65°C,<0°C'de ısıtmaya başlayın |
| Depolama Sıcaklığı | 0°C ila 35°C |
| BMS Yüksek Sıcaklık Kesmesi | 65°C |
İletişim ve Arayüzler
RS485 ve CAN bağlantı noktaları, pilin golf arabası denetleyicileri, şarj cihazları ve ekran ölçüm cihazlarıyla iletişim kurmasına olanak tanır. Ekran arayüzü (WY16K4Z 5A), gerçek zamanlı şarj durumunun izlenmesi için harici bir güç ekranına bağlanır. RJ45 hata ayıklama paralel arayüzü, ürün yazılımı güncellemelerini ve paralel pil yapılandırmasını basitleştirir.
Uygulamalar
Bu akü, 48V - 51,2V arası elektrikli golf arabaları, arabalar ve çim araçları için idealdir. Aynı zamanda düşük hızlı mahalle elektrikli araçlarına, ticari araçlara, zemin temizleme makinelerine, makaslı kaldırıcılara ve küçük AGV'lere de uygundur. Dahili ısıtıcı ve IP67 derecesi, onu her mevsimde dış mekanda kullanıma uygun hale getirir.
| Mekanik Parametreler | ||
| Boyut(G×D×Y) | 460x334x247mm | |
| Boyut(G×D×Y) | 18,11"x13,15"x9,72" | |
| Ağırlık | 46 kg | |
| terminal Tevet | FCC1020BS,200A | |
| Ekran arayüzü | WY16K4Z 5A | |
| Paralel arayüzde hata ayıklama | RJ45 | |
| Pil Muhafazası | SPCC | |
| Muhafaza Pkoruma | IP67 | |
| Cel Tipi-Kimya | LiFePO4 Hücresi | |
| İletişim | RS485/CAN | |
Kurşun Asitle Karşılaştırma
Tipik bir kurşun asitli golf arabası aküsü bankası (altı adet 8V akü) yaklaşık 150 kg ağırlığındadır, yalnızca 500 döngüye dayanır ve haftalık sulama gerektirir. Bu tek LiFePO4 paketi 46 kg ağırlığındadır, 4000 döngüye dayanır ve bakım gerektirmez. Boşalma boyunca tutarlı voltaj sağlar, böylece akü boşaldıkça araba yavaşlamaz. Hızlı şarj, turlar arasındaki kesinti süresini azaltır.